Над 60 спортисти станаха част от Четвъртия лекоатлетически крос „Ямбол-рън“ 2024

...........................................
25.03.2024 / 14:30

Четвъртият лекоатлетически крос „Ямбол-рън“ 2024 събра повече от 60 спортисти в лесопарк „Боровец“. Организирано от Българската федерация по лека атлетика и Община Ямбол, събитието беше част от веригата „Рън-България“. Участниците включваха професионалисти и ентусиасти, които се състезаваха заедно.

Състезателите се изправиха пред предизвикателно трасе, състоящо се от три обиколки с обща дължина от 7,44 километра за смесения старт /мъже и жени/ и щафетно бягане от четири х 2,48 километра. Кметът на град Ямбол Валентин Ревански пожела успех на всички участници и даде началото на масовия смесен старт. Председателят на Общинския съвет Антон Шиков също участва в състезанието.

При мъжете Исмаил Синанджи от „Уганда Евър“ - Варна спечели златото, отбелязвайки третата си победа в състезанието. Второто място зае Шабан Мустафа от „Шампион“ – Сингурларе, докато бронзовият медал отиде при Станислав Рашков от „Етър“ – Атлетик. При жените Маринела Нинева от „Локомотив“ - Дряново триумфира за трети път, като завърши първа. Нейната съотборничка Памела Ени зае второто място, а Билсерин Сюлейман от „Златен шпайк“ завърши трета.

Щафетното бягане доведе до следното класиране: отборът на „Локомотив“ – Етър финишира първи, следван от отбора на „Златен шпайк“, а отборът „Шишарки“ завърши трети. Наградите на победителите бяха връчени от кмета на община Ямбол Валентин Ревански, заместник-кмета Енчо Керязов и председателя на Общинския съвет Антон Шиков.

Основният награден фонд на състезанието тази година беше 3500 лева. Преди това се проведе състезанието „А1 атлетика за младежи“ на Градския стадион, в което участваха ученици от седем града. Йордан Радев от „Атлетик“ – Хасково и Мина Генова от „Михаил Желев“ – Сливен завършиха първи в съответните си категории.